ANA SAYFA

HAKKIMIZDA

YAĞ MAKİNALARI

YAĞLAR

VİDEOLAR

YEDEK PARÇA

E-KATALOG

SİPARİŞ FORMU

İLETİŞİM

                 

 

  ÜZÜM ÇEKİRDİĞİ YAĞI

Siyah üzüm tohumlarından elde edilen üzüm çekirdeği çok güçlü bir antioksidandır.

Kolestrolü düşürür.

Düzenli kullanımlarda alerjilerin azaldığı veya sona erdiği bilinmektedir.

 

Kanola yağı

Çin, Japonya, Avustralya gibi ülkelerde yemeklik yağ olarak kullanılmakta ve aynı zamanda bio diesel yapımında kullanılan yağlarda ilk sırayı almaktadır.

 

KAYISI ÇEKİRDEĞİ YAĞI

Tohumlarından soğuk presleme yöntemiyle kozmetik ve gıda amaçlı çok değerli sabit yağ elde edilir. Hassas ciltlere uygun, çabuk emilebilen ince bir yağ olup, göz çevresi, dudaklar, meme çevresi gibi cilt bölgelerinde kullanılır.

 

KİMYON YAĞI 

Soğuk pres yöntemiyle elde edilmiş kimyon sabit yağının içerdiği uçucu yağlar gastrointestinal sistem üzerinde etkilidir. Spazm giderici, gaz söktürücü, iştah açıcıdır. Antimikrobiyal etkisi vardır. Ayni zamanda sucuk ve salam gibi et sanayinde de kullanılmaktadır.

 

ÇÖREKOTU YAĞI

Haricen antiseptik, uyarıcı, besleyici, dahilen ise sindirimi kolaylaştırıcı (midevi) bir yağdır. Bağışıklık sistemini güçlendirici ve çeşitli cilt hastalıklarından (bu kapsamda kepekten vb.) koruyucu özellikleri vardır. Astım gibi alerjik bazı duruların tedavisinde kullanılmıştır. Özel aroması balsamik sirkeler, sos ve mayonezlere özel bir tat katar.

 

KETEN TOHUMU YAĞI

Soğuk pres keten tohumu yağının dermatolojide  Psoriasis (Sedef), Herpes zoster (Zona) tedavisi ile Eksantem (yaygın kırmızı döküntü) tedavisinde kullanıldığı kayıtlıdır.

Copyright © 2012 
TOKUL Tarım Ürün. San. ve Tic. Ltd. Şti.