ANA SAYFA

HAKKIMIZDA

YAĞ MAKİNALARI

YAĞLAR

VİDEOLAR

YEDEK PARÇA

E-KATALOG

SİPARİŞ FORMU

İLETİŞİM

                 

Tokul Tarım bir aile şirketi olmakla birlikte tarım makineleri ve yağ sektöründe 8 yıldır hizmet vermektedir. Makinelerimiz en üst düzey teknoloji kullanılarak ve insan sağlığını ön planda tutarak yapılmakta ve yeni teknolojik gelişmeler her zaman takip edilmektedir. Aşağıda soğuk pres yöntemiyle çıkan yağların değişik amaçlı uygulamalarını görebilirsiniz.

UYGULAMALAR

  • Tıp ve kozmetik sektöründe kanser tedavisinden güneş kremine kadar geniş bir yelpazede çeşitli yağlı tohumlardan elde edilen (üzüm çekirdeği, nar çiçeği, keten tohumu, çörek otu gibi) soğuk pres sistemi ile sıkılarak ısıl işlem görmemiş vitamin ve mineral değerlerini koruyan naturel yağ kullanılmaktadır.

  • Gıda sektöründe evlerimizde ki kızartma yağları, sucuk ve benzeri besinlerimizin içinde katkı maddeleri soğuk pres sistemi kullanılarak en sağlılı biçimde üretilmektedir.

  • Enerji sektöründe kanola ve benzeri tohumlardan soğuk pres yöntemi kullanılarak elde edilen yağ ile çevre dostu yakıt imal edilmektedir.

Günlük 300 Kg sıkma kapasitesi olan en küçük üniteden günde 30 ton tohum sıkabilen entegre tesisler kurabilmekteyiz. Makinanızın sıkım ünitesi teşkil eden parçaların tamamı sertlendirilmiş paslanmaz krom alaşımından üretilmiştir. Bütün makinelerimizde dijital kontrollu ısı kontrol sistemi ile donatılmıştır. Güç sağlayan redüktörlerimiz POLAT GRUP AYDIN tarafından özel olarak üretilmiş olup hız kontrol için İTALYAN MOTOVARIO variatörleri kullanılmıştır.

 


Copyright © 2012 
TOKUL Tarım Ürün. San. ve Tic. Ltd. Şti.